Idealny samochód dla kuriera?

Można mówić, że to głupota tuningować taki samochód. W końcu po co komu pudło rozpędzające się do 280 km/h? Problem w tym, że znam takich ludzi, którzy z chęcią zamieniliby swoje służbowe klekoczące Ducato na taką właśnie T5-tkę. Są nimi kurierzy, rzecz jasna.

Niemiecki tuner MTM postanowił do sprawy podejść bezkompromisowo, montując pod maską auta silnik 2.5 TFSI. Jeszcze nie doznaliście szoku? No to uwaga teraz – T5-tka dysponuje mocą 466 KM, a maksymalny moment obrotowy 625 Nm dostępny jest już przy 4100 obr/min. Ze względu na tę przerażającą moc, Niemcy pod 20-calowymi felgami aluminiowymi zamontowali 6-tłoczkowe zaciski hamulcowe  i obniżyli zawieszenie. Tuner obiecuje, że Transporter rozpędzi się do 280 km/h. Czujecie, jechać taką prędkością z pustą paką?

Szybki T5 kosztuje niemało, bo 160 tys. euro, ale jeśli DHL, UPS, FedEx czy TNT chce być najszybszy i konkurencyjny, powinien zaopatrzyć swoich kierowców w takie zabawki. Kto jak kto, ale kurierzy na pewno nie będą mieli żadnych problemów z wykorzystaniem ich potencjału…

Podziel się!